Aktualności

Sprawca przemocy domowej usłyszał zarzuty

Data publikacji 13.02.2023

36-letni mieszkaniec gminy Jabłonka, w powiecie nowotarskim, znęcał się nad swoją żoną. Wobec domowego agresora prokurator zastosował dozór Policji, zakaz kontaktowania i zbliżania się do żony oraz nakaz opuszczenia lokalu na trzy miesiące. Za przemoc domową grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

8 lutego br. około godziny 14, policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce zostali wezwani na interwencję domową, w zwiazku z awanturowaniem się nietrzeźwego męża. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali agresywnego 36-latka, który pobił swoją żonę. Mężczyzna będąc pod wpływem alkoholu wszczął awanturę, bił i dusił kobietę powodując u niej liczne stłuczenia i zasinienia.

W domu znajdowało się małe dziecko. Swoim agresywnym zachowaniem mężczyzna stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia domowników. 36-latek został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych w nowotarskiej komendzie. Policjanci zebrali materiał dowodowy i domowy agresor trafił przed oblicze prokuratora, gdzie usłyszał zarzut znęcania.

Prokurator zastosował wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji, zakazu kontaktowania się oraz zbliżania do swojej żony oraz nakazu opuszczenia wspólnie zajmowanego lokalu na okres trzech miesięcy. Za przestępstwo znęcania grozi mu kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy nawet do 5 lat.

Powrót na górę strony