Aktualności

Krakowscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w ramach działań „Bezpieczne ferie 2023”

Data publikacji 13.02.2023

Podczas ferii zimowych krakowscy policjanci dbali o bezpieczeństwo uczniów kontrolując osiedlowe górki, dzikie lodowiska, a także prowadząc zajęcia profilaktyczne dla dzieci na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu. Kontroli poddawane też były autokary przewożące dzieci na zimowiska i miejsca zorganizowanego wypoczynku.

Pod koniec ubiegłego tygodnia, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie pojawili się na osiedlowej górce w Parku Tysiąclecia aby zadbać o bezpieczeństwo dzieci podczas zimowych zabaw. Odwiedzili też najmłodszych spędzających czas na lodowisku w Parku Jordana i przy Nowohuckim Centrum Kultury.

W ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi i ich opiekunami o zasadach bezpiecznych zabaw podczas uprawiania sportów zimowych zarówno na profesjonalnych stokach jak i na niewielkich górkach w mieście. Napotkane osoby oprócz dobrych rad dostawały od mundurowych ulotki informacyjne, a dzieci także drobne gadżety. 

W ciągu dwóch tygodni ferii policjanci prewencji i drogówki przeprowadzili liczne spotkania profilaktyczne dla dzieci przebywających na półkoloniach, w czasie których omówili zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu zarówno w domu, jak i na podwórku, a także zasady ruchu drogowego w szczególności obowiązujące pieszych.

Policjanci z krakowskich komisariatów wspólnie z Kuratorium Oświaty, Państwową Strażą Pożarną oraz Wojewódzką i Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną kontrolowali miejsca zorganizowanego wypoczynku dla dzieci i młodzieży.  
Mundurowi pojawiali się też na akwenach sprawdzając czy nie funkcjonują tam  „dzikie lodowiska” oraz w miejscach atrakcyjnych turystycznie w ramach przeciwdziałania popełnianiu wykroczeń i przestępstw na szkodę turystów i społeczności lokalnej.

Funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie WRD podejmowali działania zapewniające bezpieczeństwo i porządek w ruchu drogowym. Na wniosek rodziców i opiekunów, w wyznaczonych punktach, dokonywali też kontroli autokarów, którymi dzieci jechały na zimowiska.Część działań będzie kontynuowana do czasu zakończenia ferii zimowych przez wszystkie dzieci w Polsce.

Powrót na górę strony