Aktualności

Nocny patrol zatrzymał poszukiwanego

Data publikacji 22.02.2023

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji,  podczas nocnego patrolu zatrzymali poszukiwanego 26 – latka z Mysłowic. Mężczyzna miał do „odsiadki” dwa lata, a uwagę mundurowych zwrócił dziwnym zachowaniem, i jeszcze dziwniejszym tłumaczeniem. 

W nocy z piątku na sobotę (17/18.02.br.) policjanci patrolowali oświęcimską Starówkę. Tuż po godzinie pierwszej, jadąc ulicą Sienkiewicza dostrzegli mężczyznę, który na widok radiowozu nagle skręcił w boczną uliczkę. Mundurowi postanowili go wylegitymować. Podczas rozmowy z mężczyzną funkcjonariusze usłyszeli, że nie ma czasu na legitymowanie, ponieważ właśnie dzwoni po taksówkę.

Takie tłumaczenie policjantom wydało się dziwne ponieważ postój taksówek był tuż obok. Policjanci ponownie poprosili mężczyznę o okazanie dokumentów. Wtedy wyszło na jaw, że jest osobą poszukiwaną przez Sąd Rejonowy w Mysłowicach dla celów prawnych oraz do odbycia kary więzienia w wymiarze dwóch lat pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe. W sobotę rano zatrzymany został osadzony w jednym ze śląskich zakładów karnych.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.  

Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości, o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112. Zapewniamy anonimowość.
 

Powrót na górę strony