Aktualności

22-latek stracił prawo jazdy za prędkość

Data publikacji 01.03.2023

Policjanci z myślenickiej grupy SPEED zatrzymali kierującego, który pędził samochodem w obszarze zabudowanym aż 120 km/h oraz wyprzedzał w niedozwolonym miejscu.

Policjanci z grupy SPEED Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach w poniedziałek (27 lutego br.) zatrzymali do kontroli kierowcę bmw. Przyczyną kontroli 22-latka, do której doszło w Sierakowie, była nadmierna prędkość, z jaką poruszał się w obszarze zabudowanym. Młody kierowca jechał w kierunku Dobczyc 120/km/h, przekraczając dopuszczalną prędkość, aż o 70 km/h! Dodatkowo mieszkaniec gminy Dobczyce wyprzedzał, nie zważając na linię podwójnie ciągłą. W związku z rażącym naruszeniem przepisów policjanci zatrzymali mu prawo jazdy oraz ukarali mandatem karnym w wysokości 2200 złotych. Na konto kierowcy trafiło również 19 punktów karnych.
Nie ma co liczyć na pobłażliwość policjantów wobec rażących naruszeń przepisów. Mundurowi będą nadal surowo karać kierowców, których nieprzemyślane zachowania na drodze mogą doprowadzić do tragedii.

Powrót na górę strony