Aktualności

Szybka reakcja dyżurnych wielickiej Policji spowodowała, że pomoc dla nastolatki nadeszła na czas

Data publikacji 23.06.2020

Wieliccy Dyżurni ustali adres 13 letniej dziewczynki, która zażyła znaczną ilość tabletek. Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy, udało uniknąć się tragedii.

20 czerwca b.r. do operatora WCPR-u wpłynęła informacja, że kilkunastoletnia dziewczynka najprawdopodobniej z powiatu wielickiego chce popełnić samobójstwo. Z treści maila załączonego do informacji wynikało, że dziewczyna zażyła już dużą ilość leków znalezionych w domu. Te informacje zostały natychmiast przekazane oficerowi dyżurnego wielickiej Policji. 

Oficer dyżurny asp.szt. Paweł Chromy wraz z zastępcą asp. szt. Marcinem Radulskim z wielickiej jednostki rozpoczęli działania od ustalenia miejsca zamieszkania dziewczyny. W tym celu nawiązali błyskawiczny  kontakt z policjantami KWP w Krakowie  w celu namierzenia urządzenia, z którego została przesłana wiadomość.

Bardzo szybko ustalono, że autorką maila jest 13-letnia mieszkanka Krakowa a nie jak wcześniej podejrzewano powiatu wielickiego.  Informację tę przekazano do właściwego komisariatu w Krakowie podkreślając konieczność natychmiastowych działań  z uwagi na realne zagrożenie życia dziewczynki. Funkcjonariusze jednego z Komisariatu Policji w Krakowie, wraz załogą karetki pogotowia udali się pod wskazany adres, gdzie zastali 13- latkę leżącą w łóżku. Dziewczynka była w bardzo osłabiona i natychmiast została zabrana do Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu.  Niewątpliwie, gdyby nie właściwa i szybka reakcja dyżurnego oraz błyskawiczna interwencja mundurowych, mogłoby dojść do tragedii.

Opr.PT/KC

Źródło: KPP w Wieliczce

Powrót na górę strony