Aktualności

Dobra passa oświęcimskich policjantów. Ośmioro poszukiwanych trafiło za kratki

Data publikacji 02.03.2023

W ciągu ostatnich dni, za kratki trafiło ośmioro poszukiwanych z powiatu oświęcimskiego, wśród których trzech ściganych było listami gończymi.

W środę (22.02.br.) o godzinie 11, dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji, podczas obchodu rejonu służbowego na terenie jednej z posesji w Osieku zatrzymali 60 - letniego mieszkańca gminy Kęty.  Mężczyzna był poszukiwany od kilku tygodni przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia dwóch miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe. 
Godzinę później, dzielnicowi z Brzeszcz przed jednym z marketów spożywczych zatrzymali 45 – letniego mieszkańca Brzeszcz poszukiwanego od dwóch miesięcy listem gończym przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu celem odbycia 11 miesięcy kary pozbawienia wolności za przestępstwo niealimentacji.
Natomiast tuż przed godziną 19, policjanci Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji podjęli interwencję wobec dwóch mężczyzn, którzy spożywali alkohol w rejonie ulicy Nojego w Oświęcimiu. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich tj. 44 – letni mieszkaniec Oświęcimia jest poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu do odbycia pół roku kary pozbawienia wolności za kradzieże.

Z kolei w czwartek (23.02.br.) o godzinie 8.30 policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego Komisariatu Policji w Brzeszczach zatrzymali 43 – letniego mieszkańca gminy Oświęcim  poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu w celu odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności za przestępstwo drogowe. 
Tuż po godzinie 15, w Oświęcimiu na ulicy Dąbrowskiego dzielnicowi zatrzymali 21 – letnią mieszkankę Oświęcimia.  Kobieta od kilku miesięcy była poszukiwana przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu celem odbycia 5 dni zastępczej kary aresztu za wykroczenia porządkowe.
O godzinie 17.30, w Oświęcimiu na osiedlu Zasole policjanci z Wydziału  Kryminalnego zatrzymali 36 – letniego mieszkańca Oświęcimia poszukiwanego listem gończym  przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu celem odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze czterech miesięcy za przestępstwo przeciwko funkcjonariuszowi publicznemu. 

W piątek  (24.02.br.), po południu przed jednym z bloków na osiedlu Chemików w Oświęcimiu policjanci zatrzymali  44 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna był poszukiwany  dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Oświęcimiu oraz Sąd Rejonowy w Szczecinie do odbycia roku pozbawienia wolności za włamania oraz niealimentację.

W niedzielę (26.02.br.), o godzinie 8 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Brzeszczach w jednym z mieszkań zatrzymali 62 – letniego mieszkańca Brzeszcz poszukiwanego przez Sąd Rejonowy we Wrocławiu celem odbycia 100 dni zastępczej kary pozbawienia wolności za przestępstwo skarbowe.

Znasz miejsce pobytu osoby poszukiwanej? Powiadom Policję.
Przypominamy, że aktualne wykazy osób poszukiwanych znajdują się na stronach internetowych jednostek Policji.  Apelujemy do osób, które znają miejsce pobytu poszukiwanego, ukrywającego się przed wymiarem sprawiedliwości,  o powiadomienie wskazanej w komunikacie jednostki prowadzącej poszukiwanie lub dokonanie zgłoszenia pod numerem alarmowym 112.  Zapewniamy anonimowość.

Powrót na górę strony