Aktualności

Klienci sklepu pomogli namierzyć złodzieja sklepowego

Data publikacji 07.03.2023

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej Komendy Policji zatrzymali 40 – letniego mieszkańca Chełmka, podejrzanego o kradzież mienia. Złodziej sklepowy został zatrzymany na gorącym uczynku dzięki wzorowej postawie dwóch inny klientów sklepu.

We wtorek (28.02.2023) o godzinie 13.30 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od klientów jednego z oświęcimskich marketów spożywczych, dotyczące złodzieja który wyszedł ze sklepu z wózkiem wypełnionym zakupami, za które nie zapłacił. Z informacji wynikało również, że zgłaszający idą za złodziejem w kierunku oświęcimskiej Starówki.

We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Dzięki dokładnym informacjom przekazywanym przez zgłaszających policjanci nie mieli problemów z odnalezieniem sprawcy. Podejrzany o kradzież 40 – letni mieszkaniec Chełmka został zatrzymany, natomiast wózek z zakupami wartymi ponad 1200 złotych został zwrócony do sklepu. Następnie sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego, którzy na podstawie zebranych dowodów przedstawili podejrzanemu zarzut kradzieży mienia. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo.
Na podziękowania za spostrzegawczość oraz prawidłową reakcję na przestępstwo zasługują dwaj 33 – letni oświęcimianie: Pan Paweł i Pan Kamil. Widząc złodzieja sklepowego, natychmiast powiadomili Policję. Dzięki ich postawie sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku wraz ze skradzionym towarem.

Widzisz? Reaguj.
O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia czy też inne zachowania zakłócające ład i porządek publiczny apelujemy do wszystkich mieszkańców. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony