Aktualności

Naruszył zakaz zbliżania się, został aresztowany

Data publikacji 23.06.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze zatrzymali 19 – letniego mieszkańca gminy, który złamał zakaz zbliżania się i kontaktowania z rodziną. Mężczyzna jest podejrzany o znęcanie nad rodzicami.

W niedzielę (22.06.) tuż po godz. 18, policjanci interweniowali w jednym z domów jednorodzinnych w gminie Zator w związku z awanturą, którą wszczął młody mężczyzna mający zakaz zbliżania się do rodziny. 19 – letni agresor trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.
Początkiem maja br. na podstawie zebranych przez zatorskich policjantów dowodów świadczących o tym, że  19 – latek przez kilka miesięcy znęcał  fizycznie i psychicznie nad rodzicami zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci: nakazu opuszczenia miejsca zamieszkania, zakazu zbliżania się i kontaktowania z rodziną oraz policyjny dozór. Ta sprawa była opisana tutaj: http://oswiecim.policja.gov.pl/pl/aktualnosci/gmina-zator-sprawca-znecania-z-nakazem-opuszczenia-miejsca-zamieszkania-zakazem

W związku z ostatnim naruszeniem nałożonych zakazów policjanci wystąpili do prokuratora o zmianę środków zapobiegawczych  wobec przez podejrzanego. Dzisiaj, sędzia na wniosek Prokuratury Rejonowej w Oświęcimiu zastosował wobec podejrzanego trzymiesięczny areszt tymczasowy.

 

Powrót na górę strony