Aktualności

Gorliccy policjanci ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży i uszkodzenia minia

Data publikacji 10.03.2023

8 marca policjanci gorlickiej jednostki patrolujący jedną z ulic zauważyli mężczyznę, który zachowywał się podejrzanie, a na widok mundurowych podjął ucieczkę. Szybko został zatrzymany i się, że był to sprawca kradzieży i uszkodzenia mienia w jednej z gorlickich firm.

W  środę 8 marca br., w  godzinach wieczornych, w Gorlicach na ul. Wincentego Pola  policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach  zauważyli   mężczyznę, który przeciągał coś przez ogrodzenie jednej z firm. Na widok patrolu mężczyzna podjął ucieczkę. Jednak funkcjonariusze zareagowali  bardzo szybko i po chwili zatrzymali uciekiniera, który jak się okazało  dokonywał kradzieży miedzianych kabli elektrycznych z terenu firmy. Kable te zostały wcześniej wycięte z instalacji i przygotowane do wyniesienia. Wartość poniesionych strat w związku z kradzieżą i zniszczeniem instalacji, z której kable zostały wycięte to łącznie ponad 200 000 zł. 
Sprawcy zdarzenia następnego dnia zostały postawione zarzuty i odpowie teraz przed sądem za kradzież, usiłowanie kradzieży i zniszczenie mienia. Grozić mu może kara nawet  do 5 lat pozbawienia wolności.  


 

  • kable
Powrót na górę strony