Aktualności

Klienci sklepu ujęli złodziejki sklepowe. Wpadł też ich znajomy, który był poszukiwany

Data publikacji 10.03.2023

Policjanci z Ogniwa Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji z rąk klientów jednego z marketów spożywczych przejęli dwie młode kobiety podejrzane o kradzież z sklepową. W samochodzie do którego złodziejki wypakowywały skradziony towar znajdowały się narkotyki oraz … poszukiwany mężczyzna.

We wtorek (07.03.2023) tuż po godzinie 18 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od klientów jednego z oświęcimskich marketów spożywczych, dotyczące obywatelskiego ujęcia dwóch młodych kobiet uczestniczących w kradzieży sklepowej.  We wskazane miejsce natychmiast pojechał jeden z patroli. Policjanci w rozmowie ze zgłaszającymi ustalili, że kilkoro klientów zauważyło dwie młode kobiety, które z marketu wybiegły drzwiami wejściowymi pchając przed sobą wózek wypełniony zakupami. Następnie skierowały się do samochodu marki Alfa Romeo do którego pospiesznie wypakowywały skradziony towar. Widząc takie zachowanie nastolatek klienci zaczęli podejrzewać, że towar został skradziony. Podbiegli do pojazdu. Mieszkanka gminy Oświęcim wraz z mężem stanęli przed alfą blokując sprawcom wyjazd z parkingu, natomiast mieszkaniec Polanki Wielkiej wyciągnął kluczyki ze stacyjki alfy. 
Po przyjedzie patrolu wózek ze skradzionym towarem wartości blisko tysiąca złotych został zwrócony do sklepu. Oprócz skradzionego towaru w pojeździe policjanci znaleźli woreczek z narkotykami. Został on zabezpieczony do ekspertyzy. Natomiast podejrzane o kradzież dwie 19 – letnie mieszkanki Kęt i Oświęcimia zostały zatrzymane i trafiły do oświęcimskiej komendy. Razem z nimi zatrzymany został 34 – letni mieszkaniec gminy Kęty, który kierował  alfą. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że jest osobą poszukiwaną przez mysłowicką Policję w związku z kradzieżami.
Na podstawie zebranych dowodów 19 – latkom przedstawiono zarzut kradzieży, a dodatkowo jedna z nich zarzut posiadania narkotyków. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za posiadanie narkotyków grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat.
Podziękowania za prawidłową reakcję na przestępstwo.
Na podziękowania za spostrzegawczość oraz prawidłową, a także odważną reakcję na przestępstwo zasługują klienci sklepu. Podejrzewając, że doszło do przestępstwa, natychmiast podjęli działania dzięki którym złodziejki zostały zatrzymane na gorącym uczynku wraz ze skradzionym towarem.
Widzisz? Reaguj. 
O reagowanie na przestępstwa, wykroczenia czy też inne zachowania zakłócające ład i porządek publiczny apelujemy do wszystkich mieszkańców. Wystarczy jeden telefon pod numer alarmowy 112.
 

Powrót na górę strony