Aktualności

Nielegalne wyroby tytoniowe w samochodzie

Data publikacji 13.03.2023

38-letnia kobieta została zatrzymana przez policjantów z powiatu krakowskiego podczas przewożenia 6 kilogramów krajanki tytoniu i ponad 25 tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

11 marca br. na terenie gminy Kocmyrzów-Luborzyca, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczościa Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zatrzymali do kontroli drogowej seata, wobec podejrzenia, że w samochodzie znajdują się nielegalne wyroby tytoniowe. W trakcie sprawdzania zawartości przewożonego bagażu funkcjonariusze znaleźli nielegalne wyroby tytoniowe w postaci krajanki tytoniu oraz papierosów, zapakowane w kartonowe pudła i w reklamówkę. Kierującą okazała się 38-letnia kobieta z Krakowa, która podróżowała wspólnie z 17-letnią córką. 
Łącznie policjanci zabezpieczyli 6 kilogramów krajanki tytoniu i 25.400 sztuk papierosów bez polskich znaków skarbowych akcyzy. 
Policjanci ustalili, że nielegalne wyroby tytoniowe należą do 38-latki i jeszcze tego samego dnia ogłosili jej zarzut przechowywania i przewożenia nielegalnych wyrobów akcyzowych oraz nieujawnienia właściwemu organowi przedmiotu opodatkowania. Za to przestępstwo podejrzanej grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności, albo obie te kary łącznie. W przypadku wprowadzenia takiej ilości nielegalnych wyrobów tytoniowych do obrotu, Skarb Państwa utraciłby ponad 30 tysięcy złotych.

  • lezące na ziemi przy otwartym bagażniku za pojazdem trzy kartonowe pudła wypełnione nieleglnymi papierosami, obok reklamówka z krajanką tytoniu
  • reklamówka wypełniona workami z krajanką tytoniu
Powrót na górę strony