Aktualności

Pijany wandal

Data publikacji 15.03.2023

Policjanci z Zabierzowa, w powiecie krakowskim zatrzymali 28-latka, który w stanie nietrzeźwości, zdemolował wszystko co napotkał na swojej drodze. Mężczyzna wybił szyby w domu jednorodzinnym, samochodzie, wiacie przystankowej, a także dokonał innych uszkodzeń. Starty oszacowano na kwotę przeszło 7 tysięcy złotych. 28-latek usłyszał zarzuty uszkodzenia mienia.

Policjanci z Komisariatu Policji w Zabierzowie zostali powiadomieni o uszkodzeniach dokonanych 7 marca br. na terenie jednej z miejscowości gminy Zabierzów. Uszkodzenia te dotyczyły wybicia szyb w domu jednorodzinnym, letniskowym, w drzwiach od zaparkowanego samochodu oraz zdemolowania wiaty przystankowej i przydrożnej kapliczki. Łącznie straty oszacowano na kwotę 7200 zł.
Policjanci natychmiast zajęli się sprawą. Już kolejnego dnia ustalili wandala. To 28-latek z powiatu krakowskiego. Mężczyzna został przez policjantów zatrzymany. Kolejnego dnia w komisariacie podejrzany usłyszał cztery zarzuty dotyczące uszkodzenia mienia, do czego się przyznał. Wyjaśnił policjantom, że wówczas był pijany i coś go zdenerwowało, dlatego dopuścił się tych czynów. Za niepotrzebne wyładowanie emocji na mieniu innych osób grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony