Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo pieszych

Data publikacji 17.03.2023

Policjanci ruchu drogowego brzeskiej komendy przeprowadzili działania ukierunkowane na bezpieczeństwo pieszych. Mundurowi zwracali szczególną uwagę na ryzykowne zachowania kierujących i pieszych, które mogą być przyczyną tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Wczoraj, 16 lutego br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego brzeskiej komendy prowadzili wzmożone kontrole w miejscach, gdzie zwiększony jest ruch pieszych. Chodzi o to, aby ograniczyć ilość zdarzeń, w których biorą udział niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Niezwykle ważne jest także uświadomienie pieszym, że ich bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. Pamiętajmy, że w starciu z rozpędzonym autem - pieszy ma niewielkie szanse na przeżycie, dlatego apelujemy o wyobraźnię! Podczas działań policjanci ujawnili 33 wykroczenia, w tym 6 popełnionych przez pieszych, 1 przez rowerzystę i 24 przez kierujących. Do najczęstszych przewinień kierowców należało przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierujący volvem 25-latek, który zbliżając się do przejścia w terenie zabudowanym miał na liczniku 105 km/h. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych a jego konto zasiliło 13 punktów karnych. Mężczyźnie zatrzymano też prawo jazdy.
Pamiętajmy, że na drodze nie ma miejsca na brawurę i lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Pośpiech jest bardzo złym doradcą, a za łamanie przepisów czekają surowe konsekwencje.
 

Powrót na górę strony