Aktualności

17-letni diler i jego nastoletni klienci

Data publikacji 17.03.2023

Dobre rozpoznanie środowiska nieletnich przez szczucińskich policjantów przełożyło się na ujawnienie nielegalnego procederu związanego z przestępczością narkotykową, w który zamieszanych było dwóch 17-latków i 15-latek. Funkcjonariusze udowodnili jednemu z 17 -latków udzielanie środków odurzających rówieśnikom a pozostałym dwóm nieletnim posiadanie narkotyków.

8 marca br., funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Szczucinie zdobyli informacje wskazujące, że 15-latek z terenu gminy Mędrzechów może posiadać narkotyki. Funkcjonariusze natychmiast udali się do ustalonego wcześniej miejsca zamieszkania 15-latka.

Tam,  podczas czynności wykonywanych w obecności opiekunów prawnych 15-latka  przeszukali pomieszczenia mieszkalne zajmowane przez nieletniego i znaleźli woreczek strunowy wraz z zawartością białego proszku, która została zbadana przez funkcjonariuszy narkotesterem.

Kolejnego dnia (9 marca br.) policjanci przeszukali posesję na terenie gminy Szczucin, gdzie w pokoju 17- latka ujawnili słoik z zawartością suszu roślinnego. Badanie substancji narkotestem potwierdziło, że była to marihuana. Następnie udali się  na teren gminy Mędrzechów i tam zatrzymali 17-latka podejrzanego o udzielanie środków odurzających swoim rówieśnikom.

Posiadanie środków odurzających jest przestępstwem, za które grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast udzielanie substancji psychoaktywnej małoletniemu podlega karze pozbawienia wolności do lat 8. Nieletni zgodnie z art.10 kodeksu karnego podlegają odpowiedzialności karnej za popełnione czyny.

 

Powrót na górę strony