Aktualności

Obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierującego

Data publikacji 20.03.2023

Mieszkaniec powiatu brzeskiego ujął, a następnie przekazał policjantom nietrzeźwego kierującego. 52-latek, który wsiadł za kierownicę volkswagena miał ponad 2 promile alkoholu.

19 marca br. po godz. 18, policjanci otrzymali informację o ujęciu nietrzeźwego kierującego w miejscowości Gnojnik. Na miejscu funkcjonariusze zastali zgłaszającego, który poinformował, że będąc na parkingu, zauważył kierującego volkswagenem, który podjechał przed sklep i wysiadając z pojazdu zataczał się. Zgłaszający widząc to, postanowił do niego podejść i wówczas wyczuł od niego silną woń alkoholu. Natychmiast wyciągnął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając mu dalszą jazdę i powiadomił o tym policjantów. Funkcjonariusze przejęli nietrzeźwego, którym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu brzeskiego. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Jazda w stanie nietrzeźwości zagrożona jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
Na uznanie i podziękowania zasługuje postawa mieszkańca powiatu, który widząc zagrożenie ze strony nietrzeźwego kierującego, uniemożliwił mu dalszą jazdę. Widząc nietrzeźwego kierującego, nie bądźmy obojętni, reagujmy. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony