Aktualności

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion spotkał się z przedstawicielem Uniwersytetu w New Haven

Data publikacji 20.03.2023

W dniach 10 – 19 marca 2023 roku w Polsce przebywała amerykańska delegacja na czele z Prof. Geraldem Narowskim, wykładowcą amerykańskiego Uniwersytetu w New Haven, który odwiedził także Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie.

Profesor Narowski przez ponad 36 lat służył w Policji, pełnił funkcję szefa lokalnej jednostki Policji miasta Derby w stanie Connecticut. Od ponad 20 lat jest wykładowcą uczelni w tym mieście. Przekazuje swoją wiedzę z zakresu wymiaru sprawiedliwości, specjalizuje się  w zagadnieniach z obszaru spraw karnych oraz nauk sądowych. Przez ponad 12 lat przy współpracy z Komendą Główną Policji organizował dla studentów swojej uczelni wizyty studyjne w jednostkach Policji w całej Polsce.

Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie nadinsp. Michał Ledzion podczas spotkania z Prof. Geraldem Narowskim w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie rozmawiał m.in. o różnicach w polskim i amerykańskim systemie prawnym, zaprezentował możliwości małopolskiej Policji w zakresie wykrywania przestępstw, w tym szczególnie potencjał ekspercki Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Krakowie. Prof. Narowski spotkał się również z przedstawicielami Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie.

 

 

Powrót na górę strony