Aktualności

Kompletnie pijany wujek miał pod opieką 5-latkę

Data publikacji 21.03.2023

Dzielnicowi z oświęcimskiej komendy Policji na placu zabaw zatrzymali nietrzeźwego 30 – letniego mieszkańca Oświęcimia. Mężczyzna mając w organizmie 2,7 promila miał pod opieką 5 – letnią córeczkę swojej konkubiny. Nietrzeźwego opiekuna zauważył jeden z przechodniów. 

W sobotę (18.03.br.), przed południem operator numeru alarmowego 112 otrzymał anonimowe zgłoszenie dotyczące małej dziewczynki, która na jednym z oświęcimskich  placów zabaw znajduje pod opieką pijanego mężczyzny.  Najbliżej wskazanego miejsca byli dzielnicowi. Mundurowi szybko zlokalizowali opisywanego mężczyznę. Przysypiał on na jednej z ławek tuż przy placu zabaw gdzie bawiły się dzieci. Okazało się, że jest to 30 – letni mieszkaniec Oświęcimia, który miał zajmować się 5 – letnią córeczką swojej konkubiny.

Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji. Natomiast dziewczynka została oddana pod opiekę matki. Za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia dziecka grozi kara pozbawienia wolności do pięciu lat. 
Na duże podziękowania za  prawidłową reakcję zasługuje mężczyzna, który widząc nietrzeźwego opiekuna małego dziecka, powiadomił służby. 

Apelujemy o reagowanie na przypadki przemocy lub zaniedbania wobec dzieci, seniorów oraz osób z niepełnosprawnościami. W przypadku podejrzenia, że dziecko, osoba starsza czy osoba z niepełnosprawnością doznaje przemocy lub jest zaniedbywana,  wystarczy powiadomić służby powołane do interweniowania w takich przypadkach.  Należy skontaktować się z  pracownikiem socjalnym, nauczycielem, pedagogiem,  kuratorem sądowym oraz dzielnicowym. W pilnych przypadkach należy interweniować dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

Tagi: Oświęcim, interwencja, dzielnicowi, nietrzeźwy opiekun, małoletni, zatrzymanie, wzorowa reakcja, 
 

Powrót na górę strony