Aktualności

Wandal zerwał 25 metrów kabla elektrycznego na terenie budowy obwodnicy Krakowa

Data publikacji 21.03.2023

Dwóch pijanych mężczyzn zostało ujętych i przekazanych policjantom z Zielonek, bo podejrzewano ich o zerwanie kabli elektrycznych w nowo budowanym tunelu obwodnicy Krakowa. Jeden z nich usłyszał zarzut zniszczenia mienia, drugi okazał się poszukiwanym, więc trafił do zakładu karnego.

16 marca br. wieczorem, policjanci z Komisariatu Policji w Zielonkach zostali powiadomieni o fakcie obywatelskiego ujęcia dwóch mężczyzn, którzy zniszczyli przewody elektryczne na terenie budowy obwodnicy Krakowa. Funkcjonariusze natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie przejęli ujętych przez pracownika budowy mężczyzn.

Okazali nimi się dwaj 38-latkowie, jeden z Krakowa, drugi bez stałego miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że jeden z nich, krakowianin, zerwał w tunelu przewody elektryczne na odcinku około 25 m, uszkadzając przy tym 8 sztuk puszek elektrycznych. Drugi z mężczyzn mu towarzyszył, ale jak wykazało sprawdzenie w policyjnej bazie danych, był poszukiwany do odbycia 4 miesięcy pozbawienia wolności za uchylanie się od płacenia alimentów.
Policjanci zatrzymali wandala i jego poszukiwanego kolegę.

Obaj 38-latkowie byli pod wpływem alkoholu, mieli po ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu i w celu wytrzeźwienia noc spędzili w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.
Kolejnego dnia w komisariacie jeden z nich usłyszał zarzut umyślnego zniszczenia mienia, za co grozi mu do 5 lat więzienia. Drugi z kolei został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony