Aktualności

Nietrzeźwy ojciec wiózł samochodem dwoje dzieci

Data publikacji 21.03.2023

Policjanci z Ogniwa – Patrolowo – Interwencyjnego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali 40 – letniego mieszkańca gminy Przeciszów. Mężczyzna jest podejrzany o dwa przestępstwa. Jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości oraz stworzenie niebezpieczeństwa dla dwójki swoich dzieci, które zabrał do auta.

W piątek ( tj.17.03.br.), tuż przed godziną 20 policjanci patrolujący rejon dworca PKP w Oświęcimiu zauważyli kierowcę samochodu marki Opel, który jadąc ulicą Powstańców Śląskich nie trzymał prostego toru jazdy. Kierujący natychmiast został zatrzymany do kontroli drogowej.  Podczas czynności policjanci potwierdzili swoje spostrzeżenie. 40 – letni mieszkaniec gminy Przeciszów był nietrzeźwy. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,9 promila alkoholu. Razem z mężczyzną pojazdem podróżowały jego dzieci, w wieku 13 i 16 lat. Dzieci zostały oddane pod opiekę matki, natomiast ich ojciec został zatrzymany i trafił do oświęcimskiej komendy Policji.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Natomiast za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia bądź życia małoletnich grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.
 

Powrót na górę strony