Aktualności

Nastolatki kilka razy okradły sklep

Data publikacji 21.03.2023

Szczucińscy policjanci interweniowali w jednej z drogerii na terenie miasta. Powodem interwencji była kradzież kosmetyków przez dwie nastolatki. 14 i 12-latka zostały ujęte przez pracownika sklepu. Dziewczyny  od stycznia br. dokonały kradzieży na łączną sumę ponad 3000 zł. Teraz odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

W sobotę (18.03.br.) policjanci z Komisariatu Policji w Szczucinie otrzymali zgłoszenie dotyczące kradzieży w drogerii, znajdującej się na terenie Szczucina. Na miejscu pracownik sklepu wskazał mundurowym nastolatki podejrzewane o kradzież. Okazały się nimi mieszkanki gminy Wadowice Górne (województwo Podkarpackie) w wieku 14 i 12 lat.  

Nieletnie ukradły produkty na kwotę 75 zł., lecz jak się okazało to nie pierwszy raz, kiedy dziewczyny wybrały się na „darmowe” zakupy. Z wcześniej prowadzonych czynności przez szczucińskich mundurowych oraz zapisów monitoringu wynikało, że nastolatki w styczniu oraz marcu br. także dokonały kradzieży kosmetyków i biżuterii na łączną sumę ponad 3000 zł. 

Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania nieletnich oraz w obecności ich opiekunów prawnych funkcjonariusze zabezpieczyli część skradzionych kosmetyków. Zgromadzone materiały sprawy teraz trafią do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który podejmie decyzję wobec 14 i 12 -latki i ich odpowiedzialności prawnej za popełniony czyn karalny. Kradzież mienia wartego więcej niż 500 zł to przestępstwo.

Na podstawie ustawy o wsparciu i resocjalizacji nieletnich, Policja zgłasza takie zdarzenie do sądu, a ten określa odpowiednie konsekwencje prawne wobec nieletniego. W każdym przypadku mogą zostać zastosowane różne środki wychowawcze lub poprawcze adekwatne do popełnionego czynu i jego okoliczności.

Powrót na górę strony