Aktualności

Kryniccy policjanci ustalili i zatrzymali sprawców pobicia

Data publikacji 21.03.2023

Dwóch mieszkańców Krynicy-Zdroju, którzy pobili 46-latka, zostało ustalonych i zatrzymanych przez policjantów z krynickiego komisariatu. Teraz obaj odpowiedzą za swoje czyny. Grozi im do 2 lat więzienia.

11 marca br., kilkanaście minut przed godziną 2, w rejonie jednego z lokali gastronomicznych w Krynicy-Zdroju doszło do pobicia mieszkańca gminy Muszyna. Dwóch sprawców przytrzymując 46-latka miało uderzać go pięściami i kopać.

Kiedy policjanci z uzdrowiska otrzymali informację o tym zdarzeniu, pomimo braku zawiadomienia od pokrzywdzonego, rozpoczęli poszukiwania sprawców.  W efekcie tych działań, w tym również dzięki zapisom kamer monitoringu zlokalizowanych w rejonie miejsca zdarzenia, mundurowi wpadli na trop dwóch młodych mężczyzn odpowiedzialnych za pobicie. Dodatkowo ustalili i dotarli również do pokrzywdzonego 46-letniego mieszkańca gminy Muszyna, który potwierdził, że faktycznie tej feralnej nocy został pobity. Od mężczyzny przyjęto zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. 

Zatrzymanie sprawców pobicia było już tylko kwestią czasu. 22-latek został zatrzymany 14 marca br. i usłyszał zarzut udziału w pobiciu 46-latka, którego naraził na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Taki sam zarzut mundurowi przedstawili trzy dni później drugiemu ze sprawców, 25-letniemu mieszkańcowi uzdrowiska.

Za spowodowanie u pokrzywdzonego lekkich obrażeń ciała obu kryniczanom grozi teraz do 2 lat więzienia.
 

Powrót na górę strony