Aktualności

Śmierć 71-letniego rowerzysty w Wierzchosławicach

Data publikacji 21.03.2023

Do kilkudziesięciominutowych utrudnień w ruchu doszło we wczesnych godzinach porannych w piątek, na drodze wojewódzkiej w Wierzchosławicach, w powiecie tarnowskim. Na skrzyżowaniu dróg kierująca samochodem osobowym potrąciła rowerzystę, który zabrany został do tarnowskiego szpitala z urazem głowy. Na następny dzień lekarze poinformowali o jego zgonie.

Ruchliwa droga wojewódzka 975 w Wierzchosławicach na kilkadziesiąt minut została częściowo wyłączona z ruchu, a pojazdy zostały skierowane na objazdy w związku z potrąceniem rowerzysty. Na miejsce wypadku zostały skierowane służby ratunkowe; karetka pogotowia oraz policjanci ruchu drogowego. Zespół ratowników udzielał pomocy rannemu rowerzyście i odwiózł go w stanie ciężkim do tarnowskiego szpitala. Policjanci ruchu drogowego zebrali ślady z miejsca zdarzenia, wykonali szkic oraz zabezpieczyli rower i samochód do szczegółowych oględzin.
Z relacji jednego z uczestników tego zdarzenia oraz świadków wynikało, że kierująca pojazdem opel jadąc w kierunku Wojnicza, chciała zjechać z drogi wojewódzkiej w kierunku Ostrowa. Nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzyście, który jechał w przeciwnym dla niej kierunku i doprowadziła do przewrócenia się rowerzysty. Kobieta to 35-letnia mieszkanka powiatu w chwili zdarzenia była trzeźwa
Dalsze czynności przejęli policjanci, na co dzień specjalizujący się w wypadkach komunikacyjnych. To oni na następny dzień otrzymali informację od lekarzy z tarnowskiego szpitala o śmierci 71-letniego rowerzysty. Dochodzenie wyjaśni okoliczności wypadku. 
 

Powrót na górę strony