Aktualności

Seria kradzieży w powiecie oświecimskim. Sprawcy zatrzymani.

Data publikacji 23.03.2023

Policjanci z oświęcimskiej komendy podczas pościgu zatrzymali dwoje sprawców kradzieży rozbójniczej. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Kętach zatrzymali złodzieja i odzyskali skradziony przez niego portfel z kartami bankomatowymi, pracownicy ochrony perfumerii ujęli Ukrainkę, podejrzaną o kradzież markowych perfum, natomiast pracownicy ochrony marketu budowlanego ujęli Gruzina podejrzanego o kradzież dalmierzy laserowych.

We wtorek (7.03.br.) oświęcimscy policjanci zostali powiadomieni przez pracowników jednego z oświęcimskich marketów spożywczych o kradzieży rozbójniczej dokonanej przez kobietę i mężczyznę. Jak wynikało z relacji zgłaszającej ekspedientki, w chwili gdy zauważyła kradzież koszyka z zakupami, złodzieje zaczęli jej grozić, po czym uciekli. Policjanci natychmiast udali się do wskazanego sklepu. W czasie dojazdu na miejsce mundurowi otrzymali kolejne zgłoszenie, tym razem od anonimowego świadka kradzieży. Mężczyzna przekazał, że sprawcy uciekają ulicą Dąbrowskiego w kierunku oświęcimskiej Starówki. Dzięki tej informacji już po kilku chwilach para została zatrzymana wraz ze skradzionym mieniem. Towar o wartości 600 złotych został zwrócony do sklepu, natomiast sprawcy trafili do oświęcimskiej komendy Policji. Za kradzież rozbójniczą grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.
Tego samego dnia, o godzinie 18 w jednej z oświęcimskich perfumerii pracownicy ochrony ujęli 36-letnią kobietę. Próbowała ona wynieść ze sklepu kilka sztuk markowych perfum o łącznej wartości 1500 zł. Kobieta została przejęta przez policjantów i trafiła do oświęcimskiej komendy Policji. Za kradzież grozi jej kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W piątek (10.03.br.), tuż przed godziną 16 policjanci z Komisariatu Policji w Kętach otrzymali zgłoszenie o kradzieży portfela z kartami bankomatowymi. Jak wynikało z relacji pokrzywdzonego po dokonaniu płatności za zakupy, z roztargnienia pozostawił w sklepie portfel z kartami bankomatowymi. Kiedy po kilku chwilach zorientował się i wrócił do sklepu portfela, już nie znalazł. Powyższe okoliczności potwierdziło nagranie z monitoringu sklepowego. Na tej podstawie policjanci ustalili wizerunek sprawcy i wszczęli jego poszukiwania. Godzinę później, na jednej z ulic w Nowej Wsi mundurowi odnaleźli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi poszukiwanego sprawcy. Był to 52-letni mieszkaniec gminy. Podczas jego przeszukania policjanci znaleźli portfel wraz z kartami bankomatowymi na nazwisko pokrzywdzonego. 52-latek został zatrzymany i trafił do kęckiego komisariatu Policji.  Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
W sobotę (18.03.br.), tuż przed godziną 15 policjanci otrzymali zgłoszenie od pracowników jednego z oświęcimskich marketów budowlanych dotyczące ujęcia złodzieja sklepowego. Policjanci przejęli mężczyznę podejrzanego o kradzież. Okazał się nim 36-latek. Mężczyzna przeszedł przez linię kas, nie płacąc za trzy dalmierze laserowe o łącznej wartości  600 złotych. Mężczyzna trafił do oświęcimskiej komendy Policji.  Za kradzież grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 

Powrót na górę strony