Aktualności

W Krakowie, u włosko-ukraińskiej pary dilerów zabezpieczono ponad 8 kilogramów narkotyków

Data publikacji 24.03.2023

20 marca br. krakowscy kryminalni wspólnie z katowickimi funkcjonariuszami zatrzymali 36-letniego Włocha i jego 26-letnią partnerkę, obywatelkę Ukrainy. Para podejrzana jest o posiadanie prawie 8 kg narkotyków oraz wprowadzanie ich do obrotu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie wspólnie z funkcjonariuszami z Wydziału Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców z Komendy Miejskiej Policji w Katowicach pracowali nad sprawą dilerów powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców z terenu Małopolski i Śląska. Śledczy wstępnie wytypowali parę obcokrajowców, którzy według posiadanych przez nich informacji, mogli być zamieszani w nielegalny proceder obrotu narkotykami. 20 marca br. policjanci pojechali w rejon jednego z bronowickich osiedli, gdzie zamieszkiwać miał cudzoziemiec powiązany ze środowiskiem pseudokibiców jednego z włoskich klubów piłkarskich. Tam, około godz.10, funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Renault, po tym jak zauważyli, że za jego kierownicą siedzi najprawdopodobniej wytypowany przez nich mężczyzna. Policjanci sprawdzili dane kierowcy i pasażerki, którymi okazali się być 36-letni Włoch oraz 26-letnia Ukrainka. Jak się okazało mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Następnie policjanci pojechali do dwóch użytkowanych przez 36-latka i jego partnerkę mieszkań. W mieszkaniu zlokalizowanym na jednym z bronowickich osiedli śledczy zabezpieczyli m.in. prawie 100 sztuk woreczków foliowych wypełnionych brunatną substancją, woreczki foliowe zawierające kolorowe tabletki, biały proszek oraz słoiki i pudełka wypełnione substancjami, które zostały przekazane do dalszych badań. W pomieszczeniach znajdowały się także telefony komórkowe, kilka wag elektronicznych, maszyna do liczenia pieniędzy, gotówka w wysokości ponad 40 tys. złotych oraz prawie 500 dolarów amerykańskich. 

Z Bronowic kryminalni udali się do jednego z mieszkań w rejonie Krowodrzy, gdzie w trakcie sprawdzenia znaleźli i zabezpieczyli zbryloną substancję koloru ciemnobrunatnego oraz przedmiot przypominjący rewolwer, który przekazany został do badań balistycznych. Policjanci przeszukali również zlokalizowany na jednym z nowohuckich osiedli garaż wynajmowany przez 36-latka. Tam także natrafili na słoiki, pudełka i woreczki foliowe wypełnione substancjami, które zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań. 

36-letni Włoch i jego 26-letnia partnerka zostali zatrzymani i przewiezieni do Komisariatu Policji IV w Krakowie, gdzie złożyli wyjaśnienia. Przy pomocy narkotesterów zbadane zostały wszystkie zabezpieczone substancje. Jak się okazało, para dilerów posiadała łącznie ponad 8 kg narkotyków, w tym 4 kg marihuany, prawie 1,5 kg haszyszu, niespełna 500 gramów mefedronu, ponad 200 gramów kokainy, ponad 4 tys. tabletek extasy oraz niewielkie ilości. MDPV.

Następnie sprawą pary dilerów zajęli się policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową krakowskiej komendy miejskiej, którzy zebrali obszerny materiał dowodowy i przekazali go do Prokuratury Rejonowej dla Krakowa-Krowodrzy. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i zastosował wobec Włocha i Ukrainki tymczasowy aresztu na trzy miesiące.

36-latek i jego 26-letnia partnerka odpowiedzą karnie za posiadanie znacznych ilości narkotyków i wprowadzanie ich do obrotu, za co grozić im może kara nawet 12 lat więzienia. 
 

  • gotówka w różnych nominałach , kilkadziesiąt woreczków oraz szklany słoik w których znajdują się zabezpieczone narkotyki
  • pojemnik w którym znajdują się szklane słoiki. w jednym z nich znajdują się zabezpieczone narkotyki
  • trzy worki foliowe z zawartością suszu roślinnego, kilka plastikowych pojemników oraz kilkadziesiąt szklnych soików w których znajduja się zabezpieczone narkotyki
  • zabezpieczone urządzenie do liczenia gotówki, woreczki strunowe, słoik z worczkami foliowymi w których znjdują się zabezpieczone substnacje, waga elektroniczna oraz gotówka
  • zabezpieczony przedmiot przypominający broń

Film zatrzymani dilerzy

Pobierz plik zatrzymani dilerzy (format mp4 - rozmiar 16.13 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony