Aktualności

Wdzięczna za postawę olkuskich policjantów przesłała maila z podziękowaniami

Data publikacji 24.03.2023

„Z ogromną życzliwością pragnę serdecznie podziękować policjantom na służbie, którzy w trakcie kontroli udzielili pomocy w dotarciu na wizytę z córką do gabinetu profesora… Z uwagi na stres towarzyszący dalekiej podróży, presji czasu pozostałego do wizyty oraz kontroli służb nie podziękowałam za ludzki odruch…Jeszcze raz serdecznie dziękuję. Dobro powraca. Mam nadzieję, że ze zdwojoną siłą”.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu, 6 marca 2023 roku pełnili służbę na terenie Olkusza. Przy drodze krajowej nr 94 zauważyli, jak kierująca citroenem zawraca na skrzyżowaniu. Policjanci od razu zareagowali na to wykroczenie i zatrzymali ten pojazd do kontroli drogowej. Kiedy podeszli do kierującej, to kobieta zaczęła przepraszać i tłumaczyć swoje zachowanie. Jak się okazało kobieta przyjechała ze Starachowic do Olkusza z chorym dzieckiem na wizytę do jednego ze znanych olkuskich specjalistów. Była zmęczona podróżą i towarzyszył jej stres przed wizytą. Policjanci okazali wsparcie kierującej i zaoferowali jej pomoc w dotarciu do gabinetu.
Podczas codziennej służby policjanci ruchu drogowego nie ograniczają się wyłącznie do egzekwowania przepisów ruchu drogowego. Kobieta w swoim podziękowaniu podkreśliła, że policjanci wykazali się niezwykłą życzliwością. Słowa uznania kierującej, wdzięczność i podziękowania są wyrazem największego docenienia pracy policjantów, którzy codziennie spotykają się z różnymi sytuacjami. Takie zachowania motywują do dalszej pracy na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców powiatu olkuskiego.  

Powrót na górę strony