Aktualności

Komendant straży miejskiej w Gorlicach w czasie wolnym od służby zwrócił uwagę chuliganom. Został brutalnie zaatakowany

Data publikacji 27.03.2023

Przechodzący przez ul. Legionów w Gorlicach strażnik miejski będący po służbie zwrócił uwagę na niestosowne zachowanie grupie pijących i hałasujących. W odpowiedzi jeden z nich skatował przechodnia, a następnie rzucił się z nożem na interweniujących policjantów.

23 marca br., około godziny 16, na ul. Legionów w Gorlicach przechodzień – komendant miejscowej straży miejskiej będący w czasie wolnym - zwrócił uwagę grupie mężczyzn, którzy spożywali alkohol i zakłócali porządek. Zwrócenie uwagi wywołało agresję jednego z nich, 19-latka. Uderzył on mężczyznę, który zwrócił mu uwagę, a następnie gdy ten się przewrócił  nadal zadawał mu uderzenia po całym ciele. W wyniku tego zdarzenia  57-latek  doznał złamania kości udowej. Sprawca uciekł, ale został zatrzymany przez  patrol Policji, kilkaset metrów dalej. W trakcie zatrzymania 19-letni mieszkaniec gminy Gorlice, nadal był bardzo agresywny i przy użyciu noża dopuścił się ponadto czynnej napaści na funkcjonariusza Policji.
W sobotę tj. 25 marca sprawcy zdarzenia zostały postawione zarzuty uszkodzenia ciała oraz czynnej napaści z użyciem noża na funkcjonariusza publicznego, za co grożą kary odpowiednio do 5 i do 10 lat pozbawienia wolności. 
Po wykonanych czynnościach procesowych na wniosek prokuratora, 26 marca br., sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. 
 

Powrót na górę strony