Aktualności

Nastolatek wezwał służby, gdy zauważył niezabezpieczoną studzienkę

Data publikacji 28.03.2023

16 – letni mieszkaniec Brzeszcz, w powiecie oświęcimskim, wracając pieszo z treningu zauważył brak pokrywy na studzience telekomunikacyjnej. Natychmiast zadzwonił pod numer alarmowy 112. Zrobił to, aby uchronić innych pieszych przed nieszczęśliwym wypadkiem.

We wtorek (21.03.br.), tuż po godzinie 20 nastolatek wracał do domu z treningu karate. Idąc chodnikiem biegnącym wzdłuż ulicy Świętego Wojciecha w Brzeszczach zauważył, że na jednej ze studzienek telekomunikacyjnych brakuje pokrywy. Zdając sobie sprawę z zagrożenia dla innych pieszych, chłopak natychmiast zadzwonił na numer alarmowy 112, a następnie pozostał na miejscu do czasu przyjazdu patrolu. Policjanci podziękowali nastolatkowi za bardzo dobrą reakcję na zagrożenie, po czym zabezpieczyli studzienkę.
Podziękowania za prawidłową reakcję. 
16 – letni Szymon z Brzeszcz, uczeń II klasy jednego z oświęcimskich liceów ogólnokształcących, zasługuje na duże podziękowania za wzorową reakcję na zagrożenie. Nie zlekceważył niebezpieczeństwa. Wiedział, co zrobić, aby uchronić innych przed nieszczęśliwym wypadkiem. Przez takie odpowiedzialne zachowanie wykazał się dużą  świadomością społeczną w zakresie dostrzegania zagrożeń i odpowiedniego reagowania.


 

Powrót na górę strony