Aktualności

Oświęcim. Kierowca pod wpływem amfetaminy i z narkotykami w kieszeni próbował przekupić policjantów

Policjanci z oświęcimskiej drogówki zatrzymali 22 – letniego mieszkańca Śląska, podejrzanego o posiadanie amfetaminy, kierowanie samochodem pod jej wpływem, a także próbę wręczenia „łapówki” w zamian za odstąpienie od czynności.

W piątkowe popołudnie (9.10.br.) policjanci z drogówki pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie Oświęcimia.

Tuż po godzinie 16, na ulicy Olszewskiego zauważyli samochód marki Opel, którego tor jazdy mógł wskazywać, że za kierownicą znajduje się nietrzeźwa osoba. W związku z powyższym funkcjonariusze włączając sygnały uprzywilejowania pojechali za pojazdem. Podczas kontroli drogowej okazało się, że za kierownicą opla siedzi 22 – letni mieszkaniec Śląska. Policjanci nie wyczuli od mężczyzny woni alkoholu, lecz podejrzewali, że może znajdować się pod wpływem środka odurzającego, więc poddali go badaniu testerem narkotykowym. Tester w ślinie mężczyzny wykazał obecność amfetaminy. Funkcjonariusze poinformowali kierującego, że zostaje zatrzymany. Wtedy mężczyzna zaproponował kilkaset złotych, aby tylko policjanci odstąpili od dalszych czynności. Mundurowi poinformowali 22 – latka, że w ten sposób dopuścił się drugiego przestępstwa. Następnie policjanci przystąpili do przeszukania kierowcy, w wyniku którego znaleźli dowód na popełnienie trzeciego przestępstwa, którym okazało się posiadanie woreczka z białym proszkiem.

Podejrzany o trzy przestępstwa trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Badanie substancji zabezpieczonej przy mężczyźnie wykazało, że jest to amfetamina, która mogła posłużyć do sporządzenia około 30 porcji narkotyku.

Za próbę wręczenia korzyści majątkowej policjantom grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności, za kierowanie pod wpływem narkotyków grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności, natomiast za ich posiadanie grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony