Aktualności

Prelekcja dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Data publikacji 30.03.2023

Policjanci z Wydziału Prewencji krakowskiej komendy miejskiej wygłosili wykład nt. „Bezpieczeństwo korzystania z usług finansowych” dla studentów Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Spotkanie z seniorami było okazją do rozmów m.in. o tym, jak bezpiecznie korzystać z bankowości elektronicznej oraz jak ustrzec się przed cyberoszustami.

19 marca br. w auli Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie odbyło się spotkanie policjantów z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie ze studentami Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Funkcjonariusze wygłosili dla słuchaczy wykład nt. „Bezpieczeństwa korzystania z usług finansowych”, który zawierał szereg wskazówek jak nie dać się oszukać w wirtualnym świecie. Policjanci omówili m.in. zasady bezpiecznego logowania się do internetowej bankowości oraz do aplikacji bankowych zainstalowanych w telefonach komórkowych. Podkreślali, jak ważna jest ochrona danych osobowych oraz wykorzystywanych w procesie logowania haseł. Ponadto policyjni prelegenci przestrzegali przed cyberoszustami, którzy wykorzystując m.in. nakładki, fałsze linki i smsy próbują uzyskać dostęp do naszej bankowości internetowej.

Wykład spotkał się z dużym zainteresowaniem słuchaczy, którzy brali w nim aktywny udział, chętnie zadawali pytania i prosili policjantów o rozwinięcie niektórych kwestii. Funkcjonariusze natomiast mieli okazję, aby kolejny raz przestrzec seniorów przed zagrożeniami, z którymi mogą spotkać się  zarówno w prawdziwym, jak również w wirtualnym świecie.

  • Policjant w trakcie spotkania ze studentami Trzeciego Wieku
  • Policjant w trakcie wykładu dla studentów Trzeciego Wieku
  • Policjant z Wydziału Prewencji wygłasza wykład dla seniorów
Powrót na górę strony