Aktualności

Jechał 110 km/h w terenie zabudowanym

Data publikacji 30.03.2023

Utratą prawa jazdy na trzy miesiące oraz wysokim mandatem zakończyła się jazda 43-latka. W terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 60 km/h.

Wczoraj, 29 marca br. w miejscowości Tymowa policjanci z brzeskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Hyundai. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 43-letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 110 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50km/h.

Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany wysokim mandatem w kwocie 1500 złotych, a na jego kontro trafiło 13 punktów.

Pamiętajmy, że jeżeli kierujący po raz drugi przekroczy prędkość o 50 km/h w terenie zabudowanym wówczas czas zatrzymania dokumentu zostanie wydłużony do 6 miesięcy. W przypadku kolejnego tego samego wykroczenia należy się liczyć z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdawania egzaminu.

Warto też pamiętać o surowych konsekwencjach finansowych. Sytuacja ta dotyczy złamania przepisów z tej samej grupy w ciągu 2 lat od ostatniego wykroczenia. Jeżeli tak się stanie, mandat drogowy będzie dwukrotnie wyższy niż dotychczas.
 

Powrót na górę strony