Aktualności

Przez sport motorowy do bezpieczeństwa na drogach

Data publikacji 05.04.2023

We wtorek 4 kwietnia 2023 roku w Sulechowie niedaleko Krakowa na torze kartingowym, odbyła się „Małopolska Międzyszkolna Liga Kartingowa". W wydarzeniu tym brali udział policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie Dzięki tej inicjatywie sport motorowy promowany jest jako jeden ze sposobów na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Cykl zawodów kartingowych to indywidualne i zespołowe amatorskie zawody kartingowe organizowane dla uczniów szkół ponadpodstawowych zrzeszonych w Małopolskiej Lidze Kartingowej. Organizatorem  tych zawodów było Centrum Kształcenia Zawodowego  i Ustawicznego w Niepołomicach. W tegorocznej edycji udział wzięły cztery 5-osobowe drużyny z Centrum Kształcenia Zawodowego w Krakowie, Zespołu Szkół Samochodowych w Nowym Sączu, Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej oraz Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Niepołomicach. Zwycięzcami tegorocznej edycji zostali zawodnicy z Centrum Kształcenia Zawodowego w Krakowie. 
Zawody mają na celu  uczyć także bezpiecznego zachowania na drogach. Podczas imprezy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie przeprowadzili krótką pogadankę z zawodnikami na temat zagrożeń związanych z niewłaściwymi zachowaniami w ruchu drogowym. Przestrzegali przed jazdą pod wpływem alkoholu oraz narkotyków. 

Zawodnikom i organizatorom gratulujemy.
 

  • Dwóch zawodników ubranych w kombinezony i kaski przygotowuje się do przejazdu
  • Policjantka ruchu drogowego wręcza nagrody zawodnikom
  • Stolik z pucharami  dla najlepszych zawodników wyścigu
  • Zawodnicy zasiadający za kierownicami pojazdów, przygotowyjący się do wyścigu
  • Zawodnik podczas pokonywania prawego zakrętu toru
  • Zawodnik podczas pokonywania toru kartingowego. W tle nadjeżdżający następny zawodnik
  • Zbliżenie na przejeżdżający z dużą prędkością pojazd - kart
  • Zdjęcie grupowe - zawodnicy na podium, opiekunowie, działacze, organizatorzy i policjantka ruchu drogowego
Powrót na górę strony