Aktualności

22-letni Gruzin usłyszał zarzut rozboju

Data publikacji 06.04.2023

3 kwietnia br. policjanci z Komisariatu Policji I w Krakowie zatrzymali w jednym z hosteli na terenie Dąbrowy Górniczej 22-letniego obywatela Gruzji podejrzanego o rozbój. Dzień wcześniej obcokrajowiec miał w centrum Krakowa pobić mężczyznę i ukraść należący do niego telefon. Gruzinowi grozi do 12 lat więzienia.

2 kwietnia br., w późnych godzinach nocnych w rejonie Starego Miasta 34-latek został napadnięty przez nieznajomego mężczyznę, który pobił go i ukradł należący do niego telefon komórkowy. Sprawca odjechał z miejsca samochodem osobowym. Poszkodowany zgłosił się do Komisariatu Policji I w Krakowie, gdzie poinformował policjantów o tym,  że padł ofiarą rozboju, w wyniku którego stracił wart 4500  złotych telefon komórkowy. 
Sprawą zajęli się śledczy z „jedynki”, którzy działając w oparciu o zebrane informacje wytypowali potencjalnego sprawcę. Policyjny trop prowadził do Dąbrowy Górniczej, gdzie pojechali kryminalni. Tam, 3 kwietnia br. zapukali do drzwi jednego z hostelowych pokojów, gdzie zamieszkiwać miał poszukiwany mężczyzna. 22-letni obywatel Gruzji faktycznie przebywał w hostelu. Funkcjonariusze wylegitymowali go oraz przeszukali zajmowany przez niego pokój. W trakcie przeszukania znaleźli i zabezpieczyli telefon komórkowy, którego marka i numer imei pokrywały się z danymi  telefonu, który został skradziony 34-latkowi w Krakowie. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do Komisariatu Policji I w Krakowie. Obywatel Gruzji jest podejrzewany o dokonanie rozboju. 4 kwietnia br. Sąd Rejonowy przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej dla Krakowa- Śródmieścia Zachód i zastosował wobec Gruzina środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na trzy miesiące. Za rozbój kodeks karny przewiduje karę do 12 lat więzienia. 
 

Powrót na górę strony