Aktualności

Podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów „Wielkanoc 2023”

Data publikacji 11.04.2023

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem na drogach czuwali małopolscy policjanci, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży.

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w okresie  od 7 do 10 kwietnia br. doszło do 20 wypadków drogowych, w których zginęły 3 osoby, a 18 zostało rannych.

Do pierwszego poważnego w skutkach wypadku doszło w Wielką Sobotę, około godz. 21:45 na dk nr 7 w Mogilanach. Jak wstępnie ustalono, kierujący pojazdem m-ki Mercedes Sprinter potrącił 49 – letniego pieszego, który poruszał się lewym poboczem, w pobliżu pasa rozdzielającego jezdnię. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Drugi wypadek śmiertelny miał miejsce w Wielką Niedzielę w miejscowości Grybów  w powiecie nowosądeckim. Jak wynika ze wstępnych, ustaleń 34 - letni kierujący quadem, na gminnej drodze gruntowej stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego pojazd wywrócił się, przygniatając kierowcę. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

Kolejny wypadek ze skutkiem śmiertelnym miał miejsce w Poniedziałek Wielkanocny około godz. 23:20 w miejscowości Murzasichle, w powiecie tatrzańskim. Jak wstępnie ustalono, kierujący pojazdem m-ki Kia potrącił 17 – letniego pieszego i oddalił się z miejsca zdarzenia. Pieszego nie udało się uratować, zmarł po paru godzinach w szpitalu. Policjanci ustalili pojazd, który brał udział w zdarzeniu i  zatrzymali 2 osoby, które poruszały się tym samochodem tj.  32 – letniego mężczyznę, u którego badanie trzeźwości wykazało prawie 2 promile alkoholu w organizmie, a także 28 – letnią kobietę. 

W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 84 kierujących prowadzących pojazd pod wpływem alkoholu i narkotyków.  

 

Podczas ubiegłorocznych świąt Wielkanocnych, w okresie od 15 do 18 kwietnia 2022 roku odnotowano 15 wypadków drogowych, w których 1 osoba poniosła śmierć, a 18 zostało rannych. Ponadto ujawniono ponad 80 kierujących będących pod wpływem alkoholu  i narkotyków.

Powrót na górę strony