Aktualności

Nietrzeźwy kierowca dostawczaka

Data publikacji 12.04.2023

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego oświęcimskiej komendy Policji zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu dostawczego. 28 – latek miał w organizmie 0,6 promila alkoholu i wpadł, gdy w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość.

W piątek (7.04.br.) rano policjanci pilnowali bezpieczeństwa w ruchu drogowym na terenie gminy Kęty.  Tuż przed godziną 8, na ulicy Kanada w Witkowicach zatrzymali do kontroli kierowcę samochodu marki Mercedes Sprinter, który jechał z prędkością 80 km/h na odcinku, na którym obowiązywało ograniczenie do 50 km/h. Za kierownicą auta siedział 28– letni mieszkaniec Andrychowa. Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 0,6 promila. Kierowca został zatrzymany i trafił do komisariatu Policji.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Piłeś alkohol – nie wsiadaj za kierownicę. Widzisz nietrzeźwego za kierownicą – reaguj.
Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy zażyciu narkotyków. Z kolei osoby postronne, które widzą, że za kierownicę wsiada pijany kierowca,  prosimy o natychmiastową reakcję i uniemożliwienie jazdy nietrzeźwemu lub też przekazanie informacji o zagrożeniu pod numer alarmowy 112.

Powrót na górę strony