Aktualności

Dzięki czujności sąsiadów zatrzymano włamywacza

Data publikacji 14.04.2023

Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie 32-letni obywatel Gruzji, który jest podejrzany o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań na terenie Miechowa. Mężczyzna dzięki czujności sąsiadów został zatrzymany zaraz po dokonaniu włamania. Odzyskano wszystkie zagrabione przedmioty.

Do przestępstwa doszło w miniony poniedziałek (10 kwietnia br.) na jednym z miechowskich osiedli. Sprawca wykorzystał nieobecność lokatorów związaną z wyjazdem w okresie świątecznym. O zdarzeniu poinformowali mieszkańcy osiedla, będący świadkami jak młody mężczyzna wskakuje na balkon znajdujący się parterze budynku, po czym włamuje się do środka przez podważenie okna balkonowego. Oficer dyżurny skierował patrol pod wskazany adres. Jednak włamywacza ujął świadek zdarzenia, który pobiegł za sprawcą. Policjanci przejęli zatrzymanego, a podczas przeszukania jego odzieży  znaleźli śrubokręt służący mężczyźnie do podważania okiennych framug, gaz pieprzowy oraz przedmioty pochodzące z kradzieży, tj. złotą biżuterię oraz pieniądze. Ponadto ustalono, że mężczyzna usiłował dokonać kradzieży telefonu oraz notebooka.
12 kwietnia br. Prokurator Rejonowy w Miechowie wystąpił do sądu o zastosowanie wobec podejrzanego obywatela Gruzji środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku i zgodnie z jego decyzją 32-letni mężczyzna trafił już do aresztu na 3 miesiące. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony