Aktualności

Dzięki pomocy mediów ustalono personalia mężczyzny

Data publikacji 24.06.2020

Krakowscy policjanci pomogli mężczyźnie, który nie potrafił powiedzieć jak się nazywa i gdzie mieszka. Dzięki pomocy środków masowego przekazu, udało się ustalić jego dane.

31 maja br. w rejonie Dworca Głównego w Krakowie do patrolu policji podszedł starszy mężczyzna, który poprosił o pomoc, gdyż jak twierdził, źle się poczuł.  Senior nie był w stanie podać funkcjonariuszom swoich danych oraz miejsca zamieszkania. W związku z tym, mundurowi wezwali karetkę pogotowia, której załoga udzieliła mężczyźnie pierwszej pomocy, po czym ze względu na stan zdrowia zabrała go do jednego z krakowskich szpitali, gdzie pozostał na obserwacji. Niestety, mężczyzna wciąż nie mógł przypomnieć sobie, ile ma lat, jak się nazywa, oraz powiedzieć skąd przyjechał. Nie umiał również wskazać osób, które mogłyby go rozpoznać. 

W związku z tym krakowska policja zwróciła się do przedstawicieli środków masowego przekazu o pomoc w ustaleniu danych mężczyzny. Okazało się, że była to dobra decyzja, gdyż już kilka dni po publikacji jego wizerunku w mediach, do krakowskiej Policji zgłosiła się osoba, która rozpoznała mężczyznę. Jak się okazało, jest to 66-letni mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Po opuszczeniu szpitala senior zostanie przekazany pod opiekę rodziny. 

Opr. AWG

Źródło: KMP w Krakowie 

Powrót na górę strony