Aktualności

Wizyta licealistów w gorlickiej komendzie

Data publikacji 22.04.2023

20 kwietnia br., młodzież z gorlickiego I Liceum Ogólnokształcącego w Gorlicach odwiedziła Komendę Powiatową Policji w Gorlicach.

Licealiści z gorlickiego „Kromera”, którzy  odwiedzili gorlicką jednostkę Policji,  mieli okazję po raz pierwszy zobaczyć komendę Policji od środka, zapoznać się ze specyfiką pracy policjanta oraz wydziałami, jakie funkcjonują w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach.

Gościom została objaśniona struktura organizacyjna jednostki, a także przybliżone zostały zadania, jakimi zajmują się policjanci w poszczególnych komórkach, takich jak prewencja, ruch drogowy, wydział kryminalny czy przestępczości gospodarczej.

Odbyło się także spotkanie z technikiem kryminalistki, który wyjaśnił młodzieży tajniki swojej pracy. Natomiast pracownica zespołu kadr wyjaśniła uczniom warunki, jakie musi spełnić kandydat  do służby w Policji oraz opowiedziała, na czym polega rekrutacja i kolejne etapy postępowania kwalifikacyjnego. Omówiono także system szkolenia w Policji, ścieżki kariery zawodowej policjanta po przyjęciu do służby.

Podczas pobytu w KPP Gorlice licealiści odwiedzili aulę jednostki, pokój z lustrem weneckim, pomieszczenia aresztów oraz strzelnicę i z zainteresowaniem słuchali informacji o czynnościach, jakie wykonywane są przez policjantów w tych miejscach.

Serdecznie zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych do zorganizowanych wizyt w Komendzie Powiatowej Policji w Gorlicach, aby mogli  poznać  specyfikę pracy  policjanta oraz mieli możliwość porównania swoich wyobrażeń z rzeczywistością.   Może to pomóc w podjęciu decyzji  o wstąpieniu w szeregi Policji i wykonywania tego bardzo odpowiedzialnego zawodu.

  • Młodzież siedząca na sali słucha informacji pracownika Policji na temat warunków przyjęcia do służby w Polcji, obok stoi policjnat, na stole leży otwarta walizka technika kryminalistyki i kombinezon
  • Młodzież siedząca na sali słucha informacji pracownika Policji na temat warunków przyjęcia do służby w Polcji, obok stoi policjnat, na stole leży otwarta walizka technika kryminalistyki i kombinezon
  • Młodzież wraz z opiekunami i  policjantem stoją przed wejściem do komendy Policji
Powrót na górę strony