Aktualności

Ponad 180 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniowej zabezpieczyli nowosądeccy policjanci.

Worki pełne krajanki tytoniu zabezpieczyli w Nowym Sączu, policjanci zajmujący się przestępczością gospodarczą. 54-letni mężczyzna, który nielegalnie wytwarzał tytoń naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego oraz VAT-u na kwotę blisko 100 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, że mieszkaniec Nowego Sącza nie tylko posiada, ale też nielegalnie sprzedaje tytoń. 14 października br. złożyli mu wizytę i po przeszukaniu domostwa zabezpieczyli ponad 180 kilogramów krajanki. Część znajdowała się w mieszkaniu, ale zdecydowana większość w wynajętym w garażu. Swoim nielegalnym procederem sądeczanin naraził Skarb Państwa na uszczuplenie sięgające ponad 98 tysięcy złotych z tytułu należnego podatku.

W efekcie 54-latek usłyszał od policjantów zarzut z art. 65 § 1 Kodeksu karnego skarbowego (nabywanie, przechowywanie, przewożenie lub przesyłanie wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego), za co grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie.


 

Powrót na górę strony