Aktualności

Seryjny włamywacz w rękach policjantów z powiatu krakowskiego

Data publikacji 26.04.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie oraz Komisariatu Policji w Skale namierzyli i zatrzymali seryjnego włamywacza. 21-latek na terenie gminy Iwanowice włamał się na teren 4 posesji, które kolejno okradł. Jego łupem, prócz cennych przedmiotów, padł również samochód. Starty oszacowano na 89 000 zł. Podejrzany usłyszał 6 zarzutów. Grozi mu do 10 lat więzienia.

W okresie od 30 sierpnia do 10 września ubr. na terenie gminy Iwanowice grasował złodziej, który włamał się na teren 4 posesji mieszczących się w trzech różnych miejscowościach gminy Iwanowice. Okradał domy i zaparkowane na posesjach pojazdy, a jeden z nich ukradł.
Do pierwszego włamania na teren prywatnej posesji doszło 30 sierpnia ubr. Tam łupem złodzieja padła biżuteria oraz laptop o łącznej wartości ponad 19 tysięcy złotych, oraz zaparkowane na przy domu volvo o wartości prawie 67 000 złotych.  Do kolejnego włamania do budynku mieszkalnego doszło 9 września ubr., skąd złodziej ukradł cenne przedmioty warte 500 zł. Dzień później zgłoszono włamanie do domu, z którego zostały skradzione pieniądze, karty płatnicze i klucze od zaparkowanego na terenie tej posesji pojazdu. Samochód ten przestępca kolejno próbował ukraść, lecz ze względu na dodatkowe zabezpieczenia nie udało mu się odjechać daleko. Łączna wartość strat w wyniku tej kradzieży wyniosła blisko 3000 zł. Tego samego dnia, przestępca włamał się na teren prywatnej posesji, a następnie do dwóch zapakowanych tam pojazdów, z których wnętrza ukradł dokumenty od tych samochodów.
Policjanci na miejscu tych zdarzeń przeprowadzili oględziny, w których trakcie zabezpieczyli ślady i dowody i  wszczęli dochodzenie. Podczas prowadzonych czynności, dzięki zgromadzonym dowodom, policjanci ustalili, że za wszystkimi z tych włamań stoi jedna osoba. Dalsze czynności doprowadziły stróżów prawa do znalezienia skradzionego volvo, zaparkowanego na ogólnodostępnym parkingu w Krakowie. Efektywna praca śledczych i kryminalnych, pozwoliła na ustalenie personaliów złodzieja –  21-latka z Krakowa. 20 kwietnia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie wspólnie z policjantami z Komisariatu Policji w Skale zatrzymali podejrzanego w miejscu jego zamieszkania. Podczas przeszukania jego lokum policjanci znaleźli część skradzionego łupu. Odzyskane przedmioty podobnie jak pojazd, stróże prawa przekazali ich właścicielom.
Tego samego dnia zatrzymany usłyszał w komendzie 6 zarzutów, z których 5 dotyczyło dokonania kradzieży z włamaniem, a kolejny ukrywania dokumentów. Prokuratura Rejonowa Kraków Śródmieście – Wschód zastosowała wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Śledczy teraz weryfikują, czy 21-latek dopuścił się innych podobnych przestępstw na terenie powiatu krakowskiego. Sprawa jest rozwojowa.
 

  • kryminalni prowadzĄ po schodach wkomendzie zatrzymanego z założonymi kajdankami na ręce trzymane z tyłu
  • odzyskana gotówka rozłożona w wachlarz w różnych banknotach
  • odzyskane dwa telefony komórkowe leżące na biurku
  • odzyskany zegarek leżąxcy na biurku
Powrót na górę strony