Aktualności

Ponad 700 sztuk amunicji z okresu II Wojny Światowej ujawniono w Wieliczce

Data publikacji 26.04.2023

Przedwczoraj na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie mieszkańca Wieliczki o tym, że w czasie prac budowlanych na jego działce, zostały odnalezione niewybuchy. Policjanci zabezpieczyli miejsce znalezienia pocisków do czasu przyjazdu i zabezpieczenia ich przez patrol saperski.

24 kwietnia br.  około godz. 16:30 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce został powiadomiony przez mieszkańca Wieliczki o tym, że w czasie prac budowlanych, operator koparki na jednej z działek ujawnił niewybuchy. Policjanci zabezpieczali miejsce znalezienia pocisków do czasu aż do wczoraj, kiedy to w godzinach rannych patrol saperski rozpoczął działania, które zakończono po godzinie 13. Łącznie saperzy zabezpieczyli ponad 700 sztuk amunicji pochodzącej z okresu II Wojny Światowej.

Pamiętajmy!
W przypadku znalezienia niewybuchu należy natychmiast powiadomić o tym Policję. Nie należy dotykać, czy przenosić niewybuchu w inne miejsce. Ważne jest również to, aby do czasu przybycia właściwych służb, zabezpieczyć miejsce znaleziska i nie dopuścić, by inne osoby nieświadome zagrożenia naraziły się na niebezpieczeństwo.
 

  • amunicja leżąca w ziemi
  • odnaleziona amunicja
  • Radiowóz oraz wóz saperski. Obok idący saper
  • Radiowóz zaparkowy przy miejscu gdzie odnaleziono amunicję
  • Wóz saperski
Powrót na górę strony