Aktualności

Podziękowania dla dzielnicowego

Data publikacji 27.04.2023

Nowotarski dzielnicowy, sierżant Karol Subik odzyskał rower o wartości ponad 7 000 złotych skradziony w kwietniu br. sprzed bloku na terenie Nowego Targu. Szczęśliwy właściciel jednośladu przekazał dzielnicowemu serdeczne podziękowania.

W połowie kwietnia br. sierżant Karol Subik z Rewiru Dzielnicowych z Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu został skierowany na interwencję na terenie miasta zgłoszoną przez starszego pana. Na miejscu okazało się, że mężczyzna przed swoją bramą znalazł porzucony rower. Dzielnicowy sprawdził jednoślad w policyjnym systemie, jednak nie figurował on jako skradziony. Poinformował więc mężczyznę co należy zrobić w przypadku znalezienia rzeczy. Po kilku dniach, dzielnicowy na portalu społecznościowym zauważył post informujący o kradzieży roweru i wyznaczonej nagrodzie pieniężnej dla znalazcy. Szczególną uwagę policjanta zwróciło udostępnione zdjęcie roweru, który był identyczny, jak ten znaleziony przed posesją przez mieszkańca Nowego Targu.

Pomimo że, sierż. Karol Subik tego dnia miał dzień wolny od służby, nie zastanawiając się, wsiadł w samochód i pojechał sprawdzić, czy rower został już przekazany do biura rzeczy znalezionych. Okazało się, że nie i od razu o całym zdarzeniu poinformował dyżurnego jednostki, a następnie skontaktował się z właścicielem jednośladu. Jeszcze tego samego dnia, rower trafił w ręce prawowitego nowotarżanina. Sierż. Karol Subik odmówił przyjęcia wyznaczonej nagrody, w zupełności wystarczyła mu radość właściciela, dla którego jednoślad miał szczególną wartość. Rower został mu skradziony w pierwszej połowie kwietnia, sprzed jednego z bloków na terenie miasta. Kiedy mężczyzna zorientował się, że jego jednoślad zniknął, od razu rozpoczął poszukiwania na własną rękę, jednak bezskutecznie. Dopiero po kilku dniach kradzież zgłosił w nowotarskiej komendzie, gdzie prowadzone są czynności w tej sprawie.

Wczoraj, na skrzynkę mailową sekretariatu Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu wpłynęła wiadomość z podziękowaniami i słowami wdzięczności od właściciela odzyskanego roweru …

Dzień dobry. 
Pragnę podziękować Policji w Nowym Targu, a w szczególności Panu Karolowi Subikowi za pomoc w odzyskaniu roweru, który miał dla mnie wysoką wartość, nie tylko finansową. Pan Karol wykazał się poświęceniem i zaangażowaniem. W odpowiedzi na zamieszczone przez ze mnie ogłoszenie na portalu społecznościowym, pomimo tego że akurat miał dzień wolny od pracy, to udał się na miejsce, gdzie jakiś czas temu wykonywał czynności służbowe, w którym to miejscu widział wcześniej ten rower. Dzięki jego natychmiastowemu działaniu rower udało mi się odzyskać. Wszystkie formalności na Komendzie oraz kontakt z Panem Karolem przebiegł w uprzejmej i życzliwej atmosferze. Jeszcze raz bardzo chcę podziękować. Warto wspomnieć że w ogłoszeniu. które zamieściłem wyznaczyłem wysoką nagrodę za pomoc w odnalezieniu roweru. Pan Karol z dużą  stanowczością odmówił jakiejkolwiek nagrody. 
Dziękuję i pozdrawiam Serdecznie.   

 

Powrót na górę strony