Aktualności

Małopolscy policjanci wzięli udział w Festiwalu Zawodów

Data publikacji 27.04.2023

Przez dwa dni (26-27.04.23r.) funkcjonariusze z poszczególnych wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie promowali zawód policjanta, spotykając się z krakowską młodzieżą na Festiwalu Zawodów.

Festiwal Zawodów to doradztwo zawodowe dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego. Przedsięwzięcie jest organizowane już od 10 lat, czyli 2013 r. przez Urząd Marszałkowski we współpracy ze szkołami, a także przedsiębiorcami w ramach projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej. W tym roku, w siedzibie EXPO Kraków na uczniów kończących szkoły podstawowe czekały pokazy ponad 150 zawodów z ponad 80 szkół, służby mundurowe, pracodawcy oraz doradcy zawodowi. Jak co roku, w tym przedsięwzięciu wzięła udział Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie, prezentując zawód policjanta. 
Funkcjonariusze laboratorium kryminalistycznego, z wydziału ruchu drogowego, wydziału prewencji, doboru i szkolenia, oddziału prewencji, oraz kontrterroryści przygotowali specjalne stanowiska promocji zawodu. Zainteresowani mogli poznać specyfikę i przeznaczenie profesjonalnego, na co dzień  wykorzystywanego sprzętu policyjnego tj. radiowozów, motocykli, broni, sprzętu ochronnego itp. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyło się stanowisko wydziału doboru i szkolenia, gdzie uczniowie mogli uzyskać szczegółowe informacje dotyczące procedury przyjęcia do służby i wymagań, jakie trzeba spełnić, aby starać się o przyjęcie do formacji mundurowej, jaką jest Policja. 
Zapraszamy w nasze szeregi!


https://malopolska.policja.gov.pl/

Powrót na górę strony