Aktualności

Sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy

Data publikacji 02.05.2023

30 – letni obywatel Gruzji kierował pojazdem w stanie nietrzeźwości, wypadł z jezdni i wjechał w zarośla, po czym uciekł z pasażerką z miejsca zdarzenia. Jednak policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku i Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zatrzymali go i wszczęli w tej sprawie dochodzenie.

W niedzielę (30.04.br.), o godzinie 16.30 operator numeru alarmowego 112 został powiadomiony przez mieszkankę gminy Chełmek o samochodzie marki Dacia, który jadąc z dużą prędkością ulicą Oświęcimską w Gorzowie, wypadł z jezdni, po czym wjechał w zarośla. Jak wynikało z relacji zgłaszającej, mężczyzna i kobieta, którzy podróżowali pojazdem, uciekli z miejsca zdarzenia.

Policjanci, posiadając ich rysopisy, natychmiast rozpoczęli poszukiwania. Po kilkudziesięciu minutach jeden z patroli zauważył na terenie Chełmka osoby pasujące do opisu.  Podczas legitymowania okazało się, że są to obcokrajowcy: 30 – letni obywatel Gruzji oraz 39 – letnia obywatelka Ukrainy. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało 0,9 promila alkoholu. W związku z podejrzeniem, że w takim stanie prowadził samochód, został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniach dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji. Następnie kilkakrotnie, w określonych odstępach czasu policjanci przeprowadzili badanie jego stanu trzeźwości. Na tej podstawie biegli określą przybliżony czas spożycia przez niego alkoholu.
Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych. Policjanci apelują o przestrzeganie przepisów, rozsądek oraz trzeźwość na drodze.  

Powrót na górę strony