Aktualności

Mistrzostwa Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz Mistrzostwa Polski Policji ze startu wspólnego- w Myślenicach-Dobczycach

Data publikacji 08.05.2023

W weekend (6-7 maja br.) w powiecie myślenickim w ramach amatorskiego wyścigu w kolarstwie szosowym ,,Majka Gran Fondo” odbyły się wyścigi o tytuł Mistrza Polski Policji w jeździe indywidualnej na czas oraz o tytuł Mistrza Polski Policji w wyścigu ze startu wspólnego. W wyścigu udział brało wielu funkcjonariuszy, wśród których jechał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster.

Wyścig organizowany był we współpracy z medalistą olimpijskim – Rafałem Majką. Celem imprezy było szerzenie i rozpowszechnianie zdrowego stylu życia wśród rowerzystów  - amatorów. W wyścigu udział brało wielu policjantów, wśród których jechał Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster. O bezpieczeństwo na trasie wyścigu oraz w ruchu drogowym dbali policjanci, strażacy i ratownicy  medyczni. Podczas pierwszego dnia zawodów wyścig rozgrywany był w formule jazdy indywidualnej na czas na dystansie 20 km. Start i meta znajdowały się w centrum Dobczyc. Zawodnicy wypuszczani byli ze startu co 30 sekund. Oto laureaci pierwszego dnia zawodów:

Kobiety:
1.  Martyna Klekot
2.  Monika Mazur
3.  Małgorzata Idzik

Mężczyźni podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe.
M1:
1.  Adrian Stempniak
2.  Karol Filipenko
3.  Filip Socha
M2:
1.  Jarosław Tarasiński
2.  Adam Bielski
3.  Paweł Szymański

Drugiego dnia imprezy kolarze mierzyli się na dystansach GranFondo (105 km), MedioFondo (72 km) i Adventure (30 km). Policjanci w tym dniu rywalizowali na dystansie 72 km. Ten wyścig swój początek i koniec miał na myślenickim Zarabiu. Trasa przebiegająca przez powiat myślenicki i limanowski charakteryzowała się łącznym przewyższeniem 996m i obfitowała w liczne podjazdy. W kategorii ,,OPEN Policjantki” mistrzynią, jak w roku ubiegłym została Monika Mazur. Mistrzem wśród policjantów w kategorii M1 został Filip Socha, zaś w  kategorii M2 Piotr Szczepaniak.

OPEN Policjantki
1.  Monika Mazur
2.  Martyna Klekot
3.  Izabela Kłosowska
M1
1.  Filip Socha
2.  Paweł Perkowski
3.  Paweł Baranek
M2:
1.  Piotr Szczepanik
2.  Marek Kowalik
3.  Paweł Szymański

Puchary i nagrody najlepszym zawodnikom wręczali Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Roman Kuster, Komendant Powiatowy Policji w Myślenicach inspektor Maciej Kubiak oraz Rafał Majka.

Zapewnienie bezpieczeństwa podczas tego typu imprezy sportowej jest dużym wyzwaniem zarówno dla Policji jak i innych współpracujących z nią służb. W zabezpieczeniu trasy wyścigu brało udział ponad 120 policjantów z Myślenic i innych jednostek województwa małopolskiego. Mundurowi dbali o  bezpieczeństwo zarówno  kolarzy, jak i pozostałych uczestników  ruchu drogowego. Policyjne patrole kierowały ruchem na skrzyżowaniach i ulicach, które zostały wyłączone z ruchu  na czas wyścigu. Mundurowi wskazywali kierowcom objazdy, a tym którzy postanowili czekać po chwilowym wstrzymaniu ruchu umożliwili dalszą jazdę. Policjanci byli też zaangażowani w pilotaż kolumn wyścigowych. Aby wszystko przebiegło prawidłowo, niezwykle ważna była również bardzo dobra współpraca z organizatorem oraz służbami ratunkowymi biorącymi udział w zabezpieczeniu w tym strażakami oaz ratownikami medycznymi. Odpowiednie przygotowanie wyścigu oraz policyjne zabezpieczenie trasy sprawiły, że impreza przebiegła bez zakłóceń.

 • kolarze na rowerach tuż po udziale w zawodach
 • laureaci wyścigu kolarskiego na podium i gratulujący im mężczyźni
 • laureatki wyścigu wraz z wręczającymi nagrody na podium
 • nadinspektor Roman Kuster podczas wyścigu kolarskiego
 • nadinspektor Roman Kuster wjeżdżający na metę w asyście policyjnych motocykli
 • najlepsi kolaże pośród policjantów na podium razem z komendantem i wojewodą
 • najlepsze zawodniczki wyścigu na podium
 • policjanci podczas rozgrzewki na rowerach
 • policjant biorący udział w wyścigu kolarskim
 • policjant na rowerze podczas wyścigu kolarskiego
 • Policjant w mundurze gratulujący zwycięzcom zawodów
 • policjant wjeżdżający na metę podczas wyścigu
 • policjantka na rowerze podczas wyścigu kolarskiego
 • policyjni kolarze podczas startu wspólnego razem z innymi zawodnikami
 • zwycięzcy wyścigu kolarskiego na podium z wręczającymi nagrody i organizatorem
 • zwycięzcy wyścigu stojący na podium z wręczającymi nagrody
Powrót na górę strony