Aktualności

Szczucin. Zatrzymana sprawczyni kradzieży sklepowej 

Data publikacji 08.05.2023

34-letnia kobieta z półek sklepowych zabrała artykuły chemiczne i spożywcze, a następnie przeszła linię kas, nie płacąc za skradziony towar. Straty, jakie tym samym spowodowała wyniosły ponad 1000 złotych. Szczucińscy policjanci ustalili i zatrzymali sprawczynię kradzieży. Kobiecie przedstawiono zarzuty, za które grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w piątek (05.05.br.) przed godziną 16, na terenie marketu przy ulicy Topolowej w Szczucinie, w powiecie dąbrowskim. Młoda kobieta z półek sklepowych zabrała towar, z którym po chwili przeszła przez linię kas, nie płacąc. Straty, jakie tym samym spowodowała, oszacowano na kwotę ponad 1000 złotych.

Kradzież ujawnili pracownicy sklepu, którzy wybiegli za złodziejką. Kobieta porzuciła skradziony towar w wózku i oddaliła się. Skierowany na miejsce interwencji patrol policji z Komisariatu Policji w Szczucinie ustalił i zatrzymał, jak się okazało 34-letnią mieszkankę powiatu dąbrowskiego - sprawczynię kradzieży. 34- latka przyznała się do popełnionego czynu, teraz odpowie przed sądem.

Za przestępstwo kradzieży grozi jej kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. 

Powrót na górę strony