Aktualności

Podejrzewany o jazdę w stanie nietrzeźwości zatrzymany podczas pościgu

Data publikacji 09.05.2023

Policjanci z Komisariatu Policji w Zatorze, w powiecie oświęcimskim, podczas pościgu zatrzymali 35 – letniego obywatela Ukrainy. Mężczyzna jest podejrzany o jazdę samochodem w stanie nietrzeźwości. Wpadł dzięki wzorowej reakcji innego kierowcy.

W sobotę  (6.05.br. ), tuż przed godziną 22 operator numeru alarmowego 112 otrzymał zgłoszenie od jednego z kierowców jadącego drogą krajową nr 28 pomiędzy Wadowicami a Zatorem, dotyczące samochodu marki Honda prowadzonego przez nietrzeźwego kierowcę. Z relacji zgłaszającego wynikało również, że cały czas jedzie za hondą podając na bieżąco kierunek, w którym się porusza. Po kilku minutach kierowca hondy zorientował się, że jest śledzony, więc zjechał na pobocze po czym uciekł z pojazdu. W pobliżu byli już jednak policjanci z zatorskiego komisariatu. Mundurowi natychmiast podjęli pościg pieszy zatrzymując kierowcę. Okazał się nim 35 – letni obywatel Ukrainy.
Mężczyzna trafił do pomieszczeń dla zatrzymanych oświęcimskiej komendy. W związku z faktem, że odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości w wydychanym powietrzu, została mu pobrana krew do badań.Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi  kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.
Podziękowania za prawidłową reakcję należą się panu Marcinowi, który swoje spostrzeżenie przekazał operatorowi numeru alarmowego112, a następnie pojechał za podejrzanym pojazdem. 

  • Zatrzymany mężczyzna przy radiowozie obok stoi policjant
Powrót na górę strony