Aktualności

Parafialny piknik rodzinny w Osieku. Dzielnicowi promowali służbę w Policji oraz zasady bezpieczeństwa

Data publikacji 10.05.2023

W sobotę (6.05.br.), dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu promowali bezpieczne zachowania oraz zawód policjanta podczas parafialnego pikniku rodzinnego przy kościele pod wezwaniem świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Osieku.

Na uczestników pikniku czekało wiele ciekawych i smacznych propozycji przygotowanych przez proboszcza i mieszkańców Osieka. Podczas pikniku swoje stoisko miała również oświęcimska komenda Policji, którą reprezentowali dzielnicowi. Mundurowi zaprezentowali radiowóz,  sprzęt i wyposażenie policyjne. Opowiadali o swojej służbie i zadaniach realizowanych na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców.  

Ponadto przybliżali dzieciom zagadnienia związane z zasadami bezpieczeństwa w domu i w drodze do szkoły. Starszym uczestnikom pikniku policjanci prezentowali funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”,  funkcjonowanie aplikacji  „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”.

Przestrzegali przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”. Informowali o przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców. Mundurowi odpowiedzieli także na wiele pytań  związanych z rekrutacją i służbą w Policji. Dzieci i młodzież chętnie przymierzały  elementy umundurowania i wsiadały za kierownicę radiowozu, a rodzice robili pamiątkowe zdjęcia.

 

Powrót na górę strony