Aktualności

Krakowscy policjanci uczą przedszkolaków zasad bezpieczeństwa

Data publikacji 10.05.2023

Spotkania przedszkolaków z policjantami ruchu drogowego, zawsze wzbudzają wiele emocji. Najmłodsi zawsze aktywnie uczestniczą w zajęciach ucząc się prawidłowych zachowań na drodze i w jej pobliżu. Dzięki temu dzieci są bardziej bezpieczne w czasie przechodzenia przez jezdnię i jazdy na rowerze lub hulajnodze.

8 maja br. policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia w Samorządowym Przedszkolu nr 11 przy ulicy Saskiej. Głównym tematem prelekcji było bezpieczeństwo na drodze. Maluchy aktywnie uczestniczyły w spotkaniu wskazując na kolorowych planszach niewłaściwe zachowania na ulicy i w jej pobliżu. Dzieci uczyły się jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, korzystając z przejścia dla pieszych, a także jak zachować się idąc chodnikiem by nie powodować zagrożenia dla siebie i innych. Policjanci przypominali, że zabawy w pobliżu jezdni są bardzo niebezpieczne, zachęcali jednocześnie do korzystania z parków i placów zabaw. Ponadto mundurowi zaznaczyli, że dzieci muszą poruszać się po drodze wyłącznie z opiekunem, którego powinny bezwzględnie słuchać.
Jednym z punktów spotkania było przypomnienie, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych, dzięki którym po zmroku, pieszy jest bardziej widoczny dla kierowcy.
Ponadto przedszkolaki miały okazję obejrzeć elementy policyjnego munduru. Na zakończenie funkcjonariusze rozdali maluchom odblaski oraz inne materiały edukacyjne przypominające o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach. Przedszkolaki uczestniczą w kampanii „Rowerowy Maj” dlatego jednym z zagadnień omówionych podczas spotkania były również zasady poruszania się jednośladem.
 

  • policjant w przedszkolu rozdaje maluchom elementy odblaskowe
  • policjantka w sali przedszkola wręcza dzieciom opaski odblaskowe
Powrót na górę strony