Aktualności

Włamywaczy spłoszyli policjanci

Data publikacji 10.05.2023

Na początku maja br. policjanci z Komisariatu Policji w Alwerni zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali okraść niezamieszkały dom. Trzeci ze sprawców, który był poszukiwany do odbycia kary za podobne przestępstwa, ukrył się przed policjantami w szafie na strychu pustostanu. Wszystkim zatrzymanym grozi od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

2 maja br., około godz.19.40 oficer dyżurny  Komisariatu Policji w Alwerni otrzymał zgłoszenie, że przy jednym z niezamieszkałych domów  w Brodłach kręci się grupa trzech mężczyzn. Dla zgłaszającego, ich zachowanie było podejrzane. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, zauważyli trzech mężczyzn wybiegających ze wskazanego  domu. W pościgu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 39 lat. Trzeciemu udało się uciec. Policjanci ustalili, że mężczyźni włamali się do domu, skąd usiłowali ukraść przedmioty metalowe i narzędzia, jednak zostali spłoszeni przez przyjazd radiowozu.

Funkcjonariusze cały czas pracowali nad zatrzymaniem trzeciego ze sprawców. Trzy dni później ustalono personalia i adres ewentualnego miejsca pobytu trzeciego mężczyzny. Miał się on znajdować na terenie Libiąża. Jeszcze tego samego dnia, stróże prawa  udali się pod ustalony adres. Był to pustostan. Przez właz znajdujący się na poddaszu weszli do środka, gdzie w jednym z pomieszczeń, w szafie, zabarykadowanej tapczanem ukrywał się trzeci ze sprawców. Po sprawdzeniu w bazach policyjnych okazało się, że 35 – latek poszukiwany przez Komisariat Policji w Libiążu do odbycia kary m.in. za podobne przestępstwa. Wszyscy trzej zatrzymani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności  od 1 roku do lat 10.

Powrót na górę strony