Aktualności

Policjant wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Data publikacji 16.05.2023

Mieszkający na terenie powiatu oświęcimskiego policjant ze śląskiego garnizonu Policji, wracając ze służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę. 22-letni funkcjonariusz do służby wstąpił niespełna 2 lata temu. 

W nocy z piątku na sobotę (12/13.05.br.), tuż przed północą policjant wracał swoim samochodem ze służby. Jadąc ulicą Fabryczną w Oświęcimiu zauważył mitsubishi, które wyjeżdżając z ronda uderzyło w krawężnik. Policjant natychmiast zatrzymał swój samochód, włączył światła awaryjne, a następnie pospieszył sprawdzić czy kierowca mitsubishi potrzebuje pomocy. Szybko okazało się, że kierujący nie doznał żadnych obrażeń ciała, a przyczyną utraty panowania nad pojazdem był spożyty przez niego alkohol.

W związku z powyższym funkcjonariusz dokonał jego zatrzymania. Następnie na miejsce wezwał policjantów z oświęcimskiej komendy Policji. Patrol przejął nietrzeźwego kierowcę, którym okazał się 45 – letni mieszkaniec gminy Polanka Wielka. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało 1,2 promila alkoholu. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz grzywna nawet do 60 tysięcy złotych.

Młody policjant, który podjął interwencję wobec nietrzeźwego kierowcy to 22 – letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Do służby w Policji wstąpił niespełna dwa lata temu. Na co dzień pełni służbę w stopniu starszego posterunkowego w Oddziale Prewencji Policji w Katowicach.  

 
 

Pliki do pobrania

  • 349.11 KB
    Naszywka na mundur Oddział Prewencji Policji w Katowicach
Powrót na górę strony